Zgłaszane do publikacji artykuły naukowe, recenzje, sprawozdania i komunikaty należy przesyłać na adres: journal@birm.waw.pl.
Przyjmowane do publikacji materiały podlegają najpierw analizie i ocenie przez Redakcję. Stwierdza ono czy proponowany tekst spełnia wymogi techniczne, jego tematyka jest zgodna z profilem SDirect24 Scientific Journal oraz czy tekst powstał zgodnie z zasadami etycznymi. Jeśli materiał spełnia te kryteria przekazywany jest pod ocenę dwóch Recenzentów. Redakcja przestrzega zasad double-blind review (model dwustronnie ślepej recenzji), czyli tożsamość recenzentów nie jest znana autorom, a tożsamość autorów nie jest znana recenzentom. Formularz recenzji jest jawny.
Autor dostarcza do Redakcji oświadczenie (do pobrania stąd), że przesłany materiał nie jest plagiatem, autoplagiatem, nie stanowi przejawu zjawisk takich jak ghostwriting (nieujawnionego autorstwa lub współautorstwa artykułu) i guest authorship (pozornego autorstwa lub współautorstwa artykułu).
Minimalna objętość artykułu to 0,5 arkusza wydawniczego, czyli 20 tysięcy znaków (łącznie ze spacjami oraz przypisami).
Nadesłany materiał powinien zostać sformatowany w edytorze tekstu Word (czcionka Times New Roman, rozmiar 12, wyjustowane, marginesy 2,5 cm, brak odstępów pomiędzy akapitami).
- Imię i nazwisko Autora ze stopniem/tytułem naukowym, afiliacją oraz ORCID ID.
- Tytuł artykułu (czcionka pogrubiona).
- Tekst właściwy artykułu podzielony na części opatrzone podtytułami nienumerowanymi, przed i po podtytule pusta linia, cytaty w cudzysłowie, kursywą wyróżnione tytuły książek, artykułów, nazwy obcojęzyczne itp.
- Bibliografia uporządkowana alfabetycznie według nazwisk autorów (w razie braku autora pierwszej litery tytułu), kolejność poszczególnych elementów powinna być taka sama jak w przypadku przypisów z tym wyjątkiem, że w bibliografii najpierw występuje nazwisko, a za nim inicjał imienia, w bibliografii nie podaje się numerów stron.
- Słowa kluczowe w języku polskim i angielskim („Key words”).
- Biogram autora (czcionka Times New Roman, rozmiar 12, wyjustowane, interlinia 1,5) poprzedzony imieniem i nazwiskiem (czcionka Times New Roman, rozmiar 12, pogrubione, wyjustowane, interlinia 1,5) oraz jego adres e-mail.
Przypisy (czcionka Times New Roman, rozmiar 10, wyjustowane, interlinia 1) tworzone powinny być w systemie przypisów dolnych.
-
- monografia: W. Lidwa, Współdziałanie w walce lądowej, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2000, s. 103.
- monografia: W. Lidwa, Współdziałanie w walce lądowej, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2000, s. 103.
- rozdział w monografii: W. Kitler, Zarządzanie kryzysowe w Polsce, stan obecny i perspektywy [w:] G. Sobolewski, D. Majchrzak (red.), Zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego, Akademia Obrony Narodowej, Warszawa 2011, s. 17.
- artykuł w czasopiśmie: P. Paździorek, Rola sił specjalnych w konfliktach, „Przegląd Sił Zbrojnych” 2015, nr 6, s. 42.
- źródło internetowe: P. Hac, Epidemia koronawirusa – jakich doświadczeń z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego nabyliśmy w 2020?, https://instytutbirm.pl/pl/epidemia-koronawirusa-jakich-doswiadczen-z-zakresu-bezpieczenstwa-wewnetrznego-nabylismy-w-2020/, (dostęp: 10.02.2021).
- akt prawny: Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. o Żandarmerii Wojskowej i wojskowych organach porządkowych, Dz.U. 2001 nr 123 poz. 1353.