Gore Gwiazda

Do ukraińskich dzieci ze Szkoły Muzycznej w Dergaczowie, Państwowego Zespołu Artystycznego „Ukraina” i uczniów Zespołu „Assol” z Centrum Dziecięcej i  Młodzieżowej Twórczości nr 6 w Charkowie w Ukrainie dotarły prezenty z Polski.

Przekazanie paczek, przygotowanych w ramach akcji Instytutu #BiRM i Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych „Gore Gwiazda”, zbiegło się z prawosławnymi Świętami Bożego Narodzenia.

Świąteczne paczki dotarły do uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży, które mimo trudności wynikających z wybuchu wojny, dalej rozwijają się, kształcą i realizują swoją pasję. Teraz, w trudnych wojennych warunkach, ta akcja miała wyjątkowe znaczenie, bo nie w każdym domu udało się w tym roku zrobić gwiazdkowe prezenty. Z kolorowych, wypełnionych słodkościami paczek, cieszyli się i najmłodsi i Ci trochę starsi.

Mimo że zdajemy sobie sprawę, że nie sposób jednym prezentem, w trudnych wojennych warunkach nadać Świętom odpowiedniego charakteru, to każda próba przybliżenia dobrze znanej nam Wszystkim atmosfery jest niezwykle cenna. Przekazanie prezentów zostało wzbogacone występami młodych artystów z Ukrainy.

Projekt „Gore Gwiazda” realizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Artystów Wykonawców SAWP

Skip to content