Powstała interaktywna Muzułmańska Mapa Polski!

Muzułmańska Mapa Polski przybliża czytelnikom Polskę, o której niewiele wiemy, a która pokazuje bogactwo i różnorodność kontaktów polsko-muzułmańskich, a także fakt, że od setek lat muzułmanie (Tatarzy) są częścią Polski.

Mapa przedstawia interesujące miejsca powiązane ze społecznością tatarską, naznaczoną legendami, historycznymi wydarzeniami. Pozwala na prześledzenie historii poprzez nie tylko jej czytanie, ale i wędrówki po miejscach, które związane są z tatarską, czy szerzej, muzułmańską obecnością. Otwiera czytelnika na przygodę z historią i współczesnością. Istotnym komponentem Mapy jest słownik pojęć związanych z islamem. Dzięki temu czytelnicy mogą dowiedzieć się np. czym jest ablucja, kim jest Muezzin i jak brzmi szahada.

Jak rozpocząć kulturoznawczą podróż po Polsce odkrywając różnorodność kontaktów polsko-muzułmańskich? Wystarczą dwa proste kroki!
– Przejdź do strony mapaislamu.pl i zaloguj się.
– Następnie odkrywaj ciekawe fakty przybliżające wielowiekową historię.
Muzułmańska Mapa Polski ma kształt aplikacji, więc możesz odkrywać bogactwo relacji polsko-muzułmańskich z poziomu swojego smartfona.

Muzułmańska Mapa Polski dostępna jest pod adresem: http://mapaislamu.pl

Skip to content