Pojazdy specjalne pojechały na Ukrainę

Pojazdy specjalne pojechały na Ukrainę

Fundacja Instytut #BiRM z prezes Magdaleną Rochnowską na czele 23 marca 2024 roku dostarczyła dwa pojazdy specjalne o przeznaczaniu pożarniczym – LUBLIN i STAR na Ukrainę. To wyjątkowe wsparcie, szczególnie dla ratowników. To oni podczas alarmów bombowych, kiedy ludność udaje się do schronów, wypełniając swoje obowiązki i ryzykując swoje życie udają się w najbardziej niebezpieczne rejony, by ratować ludzi. Pomoc ta była możliwa dzięki ofiarności burmistrza Gminy Tykocin Mariusza Dudzińskiego oraz Rady Miejskiej w Tykocinie.

Lublin trafił do Rady Wiejskiej w miejscowości Werbie w rejonie Dubieńskim, STAR z kolei będzie niósł pomoc osobom poszkodowanym na Wschodzie Ukrainy, bo pojechał aż do Charkowa.

Przypominamy, że fundacja cały czas prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu i innych przedmiotów niezbędnych ukraińskim ratownikom do niesienia pomocy ich rodakom w czasie wojny. Każdy grosz się liczy i stanie się on cegiełką budującą szansę na ratunek dla tych, którzy czekają na pomoc każdego dnia pod gruzami zniszczonych budynków.

Pieniądze można wpłacać na:

– konto zbiórki: https://zrzutka.pl/6ymhb8

lub

– konto naszej Fundacji na numer: 92 1140 2004 0000 3402 7885 4014

lub

– konto walutowe w Euro: PL 79 1140 2004 0000 3012 1481 9181

z dopiskiem „Ratujemy ludzkie życie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content