Aktywizacja Seniorów

Aktywizacja Seniorów

Za nami pierwsze wykłady i warsztaty w ramach projektu HOLISTYCZNY SENIOR – zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu województwa mazowieckiego.

W zakresie zajęć i wydarzeń dedykowanych Seniorom odbywają się m.in.: wykłady dotyczące wirtualnej przestrzeni i cyberbezpieczeństwa, spotkania edukacyjne, warsztaty kreatywno-plastyczne, warsztaty umiejętności poznawczych, zajęcia relaksacyjno- usprawniające i sportowe oraz spotkania integracyjno-networkingowe. Zakres merytoryczny warsztatów i spotkań dla Seniorów został zaprojektowany w oparciu o badania potrzeb w tym zakresie przeprowadzone w instytucjach związanych z grupą docelową, na podstawie wywiadów w tych instytucjach oraz rozmów z ekspertami mającymi doświadczenie działań i szkoleń z Seniorami. Pomocne były także dotychczas zebrane informacje na poczet zbudowanej wcześniej przez organizatora platformy internetowej: wirtualnysenior.pl

We wrześniu eksperci IBiRM zrealizowali zadania w Warszawie oraz w Siennie. Do tej pory zaktywizowano blisko 70 beneficjentów województwa mazowieckiego.

Wykład z zakresu wirtualnej przestrzeni i cyberbezpieczeństwa prowadził dr Rafał Batkowski, Inspektor Policji w stanie spoczynku, wykładowca akademicki, Dyrektor Programu ds. Bezpieczeństwa Publicznego IBiRM.

Zajęcia z zakresu umiejętności poznawczych oraz warsztaty prowadziła mgr Anika Strzelczak-Batkowska, wykładowca, terapeutka umiejętności poznawczych, doświadczony koordynator aktywizacji osób starszych, ekspert ds. marketingu; ekspert ds. seniorów IBiRM oraz Agnieszka Gawryś – doświadczona szkoleniowiec, psychoterapeutka onkologiczna.

#Mazowszepomaga #MCPSpomaga #programywsparcia  #solidarnośćmazowiecka #MCPS 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content