Konferencja „Leki i alkohol – niebezpieczne związki”.

Konferencja „Leki i alkohol – niebezpieczne związki”.

26 października 2022 roku przedstawiciele Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego wzięli udział w konferencji „Leki i alkohol – niebezpieczne związki”. 

W przedsięwzięciu, które zorganizowane zostało przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, uczestniczyli: Krzysztof Konaszewski – Dyrektor Departamentu Szkoleń BiRM i jego zastępczyni – Agnieszka Jelonek – Konaszewska. Konferencja podzielona została na trzy bloki tematyczne:

– interakcja leków z alkoholem, wpływ alkoholu na organizm osób powyżej 60 roku życia,
– rozpowszechnienie oraz modele picia, codzienność seniorów – wybrane aspekty negatywne,
– leczenie farmakologiczne uzależnienia od alkoholu, profilaktyka, terapia i rehabilitacja zaburzeń.

Prelegentami na tej konferencji byli naukowcy i lekarze reprezentujący uczelnie medyczne, posiadający szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną w tym obszarze. Przedstawili oni popartą doświadczeniami i wynikami prac ośrodków zagranicznych dogłębną wiedzę o szkodliwości wpływu alkoholu na stan zdrowia, na terapię farmakologiczną ordynowaną osobom w wieku starszym, o niebezpiecznym – z punktu widzenia zdrowia pacjentów – oddziaływaniu alkoholu, nawet spożywanego w niewielkich ilościach, na wiele aspektów medycznych.

Tematy poruszane na konferencji były bardzo ciekawe, zagadnienia bardzo interesujące i w wielu elementach zaskakujące, a wiedza była bardzo efektywnie przekazywana przez prelegentów.

Przedstawiany materiał będzie na pewno przydatny i dobrze wykorzystany w prowadzonych aktualnie przez Krzysztofa Konaszewskiego i Agnieszkę Jelonek – Konaszewską, pod auspicjami Instytutu BiRM, szkoleniach profilaktycznych „Widzę, reaguję, tak nie postępuję”, adresowanych do młodzieży, ale zawierających między innymi takie same ryzyka zachowań w przypadku używania alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content