Kreatywni dla Mazowsza

Kreatywni dla Mazowsza

Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego jest realizatorem zadania publicznego „Kreatywni dla Mazowsza” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach którego prowadzone są działania związane ze sztuką tworzoną ze społecznością, dla społeczności i przez społeczność poprzez wspólne nabywanie umiejętności z zakresu śpiewu, malarstwa i tańca ludowego.

27 sierpnia w Węgrowie odbyły się warsztaty tańca ludowego „Zatańcz z nami” w ramach zadania publicznego „Kreatywni dla Mazowsza” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zaprosiliśmy wspaniałych artystów – animatorkę ruchu folklorystycznego, instruktorkę tańca ludowego – Katarzynę Gać i Mariana Sluszczyńskiego. Dzięki ich niesamowitemu zaangażowaniu uczestnicy warsztatów nie tylko zapoznali się z regionalnymi tańcami, zabawami ruchowymi, ale także mieli możliwość obejrzeć, a nawet przymierzyć stroje ludowe.

Kolejne warsztaty odbyły się w dniu 9 września w podwarszawskiej Jabłonnie. Warsztaty malarskie „Ja i Ty, razem – My!” poprowadziły Maria Swyrydowa i Justyna Mahboob. Pod czujnym okiem instruktorów uczestnicy samodzielnie malowali własne obrazy. Amatorzy sztuki wykazali się niebywałą kreatywnością i inwencją twórczą. Powstały piękne, barwne prace, które po improwizowanej wystawie zostały zabrane przez uczestników do domów.

Wokalne warsztaty „Śpiewać każdy może!” odbyły się w dniu 10 września w Kiełpinie. Dzięki Marcinowi de Lehenstein Werndl i Irenie Sluszczyńskiej uczestnicy warsztatów poszerzyli swoją wiedzę o budowie aparatu głosowego, prawidłowym torze oddechowym i właściwej dykcji, ponadto mieli możliwość zapoznać się z praktycznymi ćwiczeniami wokalnymi. Warsztaty wokalne z pewnością pozostaną niezapomnianą przygodą dla miejscowej społeczności.

Podczas warsztatów z zakresu śpiewu, malarstwa i tańca ludowego były prowadzone rozmowy dotyczące działalności i osiągnięć artystów ze Wschodu.

Zadanie publiczne pn. Kreatywni dla Mazowsza – projekt edukacyjno-artystyczny dofinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content