Na pomoc Ukrainie

Na pomoc Ukrainie

Instytut BIRM koncentruje swoje działania na pomocy Ukrainie dotkniętej dramatem wojny. Działamy na wielu płaszczyznach. Prowadzimy zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców i rozprowadzamy je wśród nich. Dotychczas wyjechało od nas kilka samochodów z zebraną żywnością, odzieżą, środkami higienicznymi, kocami, poduszkami, kołdrami, ale też wózkami dziecięcymi, łóżkami polowymi.

Przekazujemy też to co zbieramy do transportów udających się do Ukrainy. Zbieramy deklaracje Polaków oferujących miejsca dla uchodźców z Ukrainy i potem umieszczamy tam całe rodziny i pojedyncze osoby. Współdziałamy z innymi fundacjami, które wspierają Ukraińców. m.in. w transferze dzieci z ukraińskiego sierocińca. Jesteśmy w trakcie takiej akcji. Dodatkowo zbieramy pieniądze na zorganizowanie kolejnych działań i dalsze udzielanie pomocy.

Ogłosiliśmy zrzutkę (https://zrzutka.pl/4bk33f)

Zwracamy się też z prośbą do darczyńców w Polsce i za granicą, by wspierały nasze przedsięwzięcia. Przygotowujemy kursy języka polskiego oraz szkolenia w zakresie umiejętności i wiedzy niezbędnej do adaptacji w Polsce. Ponadto, przy Instytucie działa Klub „Polacy ze Wschodu” zrzeszający kilkudziesięciu naszych rodaków, którzy wcześniej przesiedlili się do Polski. Działają bardzo aktywnie wspierając uchodźców.Wszystkie ręce na pokład! Teraz będziemy bardziej koncentrować się na pomocy Ukraińcom, którzy pozostali u siebie w kraju. Tam jest naprawdę dramat. Potrzebują dosłownie wszystkiego. Często od chleba i leków po kamizelki kuloodporne.

Liczymy na Państwa wsparcie w naszych działaniach! Można dołączyć się do zrzutki. O możliwej innej Państwa pomocy prosimy informować na adres: instytut@birm.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content