Pomóżmy przetrwać Ukrainie tę zimę

Pomóżmy przetrwać Ukrainie tę zimę

Instytut BiRM organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla osób najciężej poszkodowanych, ofiar wojny w Ukrainie.

Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego od wielu miesięcy wspiera Ukraińców zarówno uchodźców w Polsce, jak i tych, którzy walczą z agresywnym okupantem – Federacją Rosyjską.

W Polsce organizujemy pomoc socjalną, wspieramy Ukraińców przy poszukiwaniu miejsc zakwaterowania, pomagamy nowoprzybyłym w odnalezieniu się w naszym kraju, przekazujemy żywność, środki medyczne, sanitarne i inną pomoc socjalną, prowadzimy kursy języka polskiego. Dostarczamy pomoc humanitarną Ukraińcom przebywającym w ich kraju.

Znaczna część tej pomocy dociera bezpośrednio do walczących żołnierzy i ich rodzin. Tym razem zgodnie z prośbami płynącymi z Ukrainy organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla tych, którzy są ofiarami tej wojny. Zniszczone przez okupantów elektrownie i elektrociepłownie, braki surowców energetycznych, zbombardowane i zniszczone rakietami osiedla mieszkaniowe powodują, że będzie to trudny czas dla Ukrainy. Ale szczególnie trudny będzie dla ofiar tej wojny, osób poszkodowanych, rannych, tych którzy stracili domy, albo pozostają w domach zrujnowanych, bez ogrzewania i prądu.

Organizacje międzynarodowe pomagają w zabezpieczeniu tych, którzy walczą, a my chcemy, wraz ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, pomóc przetrwać tę trudną zimę tym Ukraińcom, którzy nie są w stanie sami zapewnić sobie nawet podstawowych warunków na najbliższy trudny czas.

Organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla osób poszkodowanych z terenów objętych walkami z obwodu chersońskiego, zaporoskiego, dniepropietrowskiego, mikołajowskiego i charkowskiego.

Chcemy za zebrane pieniądze zakupić 3 tysiące pakietów zawierających Komplet „Safe Winter” – duży: śpiwór Extreme , termoaktywna bielizna (długie spodnie, podkoszulek z długim rękawem), buty zimowe, spodnie zimowe, kurtka zimowa, rękawice, czapka, skarpetki oraz 2 tysiące małych pakietów Komplet „Safe Winter”: śpiwór Extreme, termoaktywna bielizna (długie spodnie, podkoszulek z długim rękawem). Wśród poszkodowanych ofiar wojny na Ukrainie jest wiele dzieci, samotnych matek i starców.

Zakupiona dla nich odzież zimowa jest na wagę ich zdrowia i życia . Ważna jest każda złotówka. Każdy z nas może pomóc przetrwać tę zimę poszkodowanym Ukraińcom-ofiarom tej strasznej wojny.

Pieniądze można wpłacać na podane konto zbiórki lub na konto naszej Fundacji:
92 1140 2004 0000 3402 7885 4014
z dopiskiem „Safe Winter”.

https://zrzutka.pl/g35vpu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content