Relacja z Gry Terenowej

Relacja z Gry Terenowej

Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego przybliża imiona wielkich, a często mniej znanych Polaków społeczeństwu Mazowsza.

21.08.2021r. odbyła się w Warszawie druga gra terenowa poświęcona Wojciechowi Bogumiłowi Jastrzębowskiego, profesorowi wielu dyscyplin naukowych, uczestnikowi Powstania Listopadowego i twórcy pierwszego projektu konstytucji dla zjednoczonej Europy.

Gra rozpoczęła się w Łazienkach przy Głazie Jastrzębowskiego i prowadziła przez różne miejsca Warszawy, w których mieszkał, studiował, pracował i działał Wojciech Jastrzębowski. Na poszczególnych punktach trzeba było rozwiązać zadania stawiane przez animatorów, zdobywając kolejne punkty. Na finałowym punkcie na Placu Józefa Piłsudskiego czekało oprócz zadania-wygłoszenia przemówienia związanego z grą, atrakcyjne nagrody.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, wiele młodzieży, niektórzy przyszli całymi rodzinami.

Wszyscy uczestnicy zaliczyli całość wyznaczonych punktów.

Dużą atrakcja było spotkanie ze znanym aktorem Olgierdem Łukaszewiczem, Prezesem Fundacji im. Wojciecha Jastrzębowskiego, który w ciekawych słowach opowiadał o bohaterze oraz wspólnie z uczestnikami gry recytował fragmenty konstytucji Jastrzębowskiego.

Wydarzenie zostało zorganizowana dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 
Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content