Warsztaty i konferencja „W drodze do Unii Europejskiej”

Warsztaty i konferencja „W drodze do Unii Europejskiej”

27 września 2021 roku zostały przeprowadzone we współpracy z Uniwersytetem Służby Fiskalnej Ukrainy w Irpeniu, w okręgu kijowskim warsztaty i konferencja na temat:

W drodze do Unii Europejskiej-wzmocnienie współpracy i komunikacji strategicznej przez poprawę postrzegania UE oraz zapoznanie mieszkańców obwodów lwowskiego, kijowskiego, odeskiego, winnickiego na Ukrainie z europejskimi wartościami i zasadami”.

Konferencję moderował dziennikarz i popularny komentator ukraiński Andriej Kulikow.

Wystąpili w niej:

Walentyna Unimec-Chodakowska-p.o. rektora Uniwersytetu Fiskalnego, Oksana Sulima-radna zajmująca się sprawami międzynarodowymi, Inna Chowrak-p.o. kierownika naukowo-pedagogicznego projektów dot. działalności międzynarodowej i inwestycji, Władimir Borsa- jeden z szefów katedr Uniwersytetu w Kijowie, Wiktor Trinczuk- z katedry rynków finansowych, Tetiana Szołkowa-z katedry prawa finansowego, Artur Gorbowy-z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Irina Pietrowa- kierownik oddziału MOS Uniwersytetu w Kijowie, Natalia Zikun, kierownik katedry dziennikarstwa

Krzysztof Janik-były minister spraw wewnętrznych i administracji, wykładowca Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie i Akademii Krakowskiej, Krzysztof Konaszewski-były viceminister Skarbu, Marek W.Szczepański-były viceminister gospodarki,pracy i polityki społecznej, Bogusław Pacek-były rektor Akademii Obrony Narodowej w warszawie,wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rafał Batkowski-były komendant wojewódzki województ mazowieckiego i wielkopolskiego, Czesław Juźwik-były dyrektor departamentu współpracy międzynarodwej MON i zastępca dyrektora departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi BBN.

Warsztaty prowadzili-Sławomir Majman-były prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Informacji Zagranicznej,vicedyrektor Instytutu BiRM, dziennikarz, Michał Górski-były radca ambasady w Rzymie,dyplomata, dyrektor departamentu rozwoju Instytutu BiRM.

Przedsięwzięcie miało charakter hybrydowy. Część słuchaczy przebywało w Uniwersytecie, a część uczestniczyło zdalnie, korzystając z połączeń internetowych. W uczelni wysłuchało konferencji i uczestniczyło w warsztatach ponad 170 osób. Łącznie ze słuchaczami zdalnymi liczba uczestników wynosiła ponad 550. Tematyka konferencji i warsztatów dotyczyła problematyki Unii Europejskiej oraz drogi Ukrainy do wstąpienia do UE.

Zarówno konferencja jak i warsztaty odpowiadały na wyzwania Unii Europejskiej w zakresie przygotowania społeczeństwa Ukrainy do jej standardów.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content