Warsztaty artystyczne

Warsztaty artystyczne

17 września 2022 r. na Polach Mokotowskich mieliśmy prawdziwe święto. Frekwencja i zaangażowanie warszawiaków przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Malowali wszyscy – od trzech do dziewięćdziesięciu trzech lat, niektórzy po raz pierwszy w życiu.

Przy kilkudziesięciu sztalugach wyzwanie artystyczne podjęli członkowie klubu „Polacy ze Wschodu” działającego w ramach Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego oraz Warszawiacy – ludzie, którzy od zawsze związani są z Mazowszem. Członkowie Klubu to także Polacy, ale znaczną część swojego życia spędzili na Ukrainie, w Białorusi lub innych krajach Wschodu, a teraz po przesiedleniu się do kraju swoich ojców chcą konsolidować się ze społecznością, Mazowsza, gdzie osiedli na stałe. Realizowany projekt służy właśnie integracji Polaków, tych przybyłych ze Wschodu i tych co mieszkają na Mazowszu od urodzenia.

Dziękujemy naszym wspaniałym animatorom – uznanym malarzom Justynie Mahboob i Zorii Fain, ponieważ to oni stworzyli przestrzeń, w której każdy mógł wyrazić siebie.

Niespodzianką był występ artystki – muzyczki Natalii Kasianczyk-Utesheva, która grając na instrumencie zwanym domra (ludowy instrument ukraiński) i śpiewając spowodowała, że to była prawdziwa uczta międzykulturowa!

Oprócz tego, nie możemy nie wspomnieć wystawy prac malarskich bardzo znanego i cenionego w Ukrainie malarza, fotografa i pisarza Zorii Faina. Wystawa ta miała być inspiracją dla artystów-amatorów, których tak licznie przybyli dzisiaj do nas na Pola Mokotowskie!

Zajęcia w plenerze, przy dobrej pogodzie cieszyły się dużym zainteresowaniem osób spacerujących po Polach Mokotowskich. Wielu przechodniów zatrzymywało się i dołączało do grona malujących.

Wydarzenie to nie odbyłoby się bez wsparcia finansowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, za co z całego serca dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content