Z bandurą na Starówce

Z bandurą na Starówce

W dniu 17.09.2022 r. od godz. 17.00 warszawska Starówka została wypełniona śpiewem i grą na unikalnym instrumencie o nazwie bandura. Polskie i ukraińskie piosenki i pieśni w wykonaniu uznanych artystek powodowały, ze wokół gromadzili się liczni mieszkańcy Warszawy oraz przebywający na Starówce turyści, aby posłuchać zarówno gry na bandurze jak i śpiewu zarówno znanych jak i nieznanych utworów. A ze pogoda dopisała – słuchaczy i obserwatorów tego wydarzenia było naprawdę dużo. A wszystko zrealizowano w ramach prezentacji artystycznej “Z bandurą na Starówce”.

Bandura – ukraiński ludowy instrument muzyczny. Ale nie tylko, jak przekonała nas dzisiaj artystka Marina Terlecka. Jest to instrument na którym można zagrać wszystko – nawet Chopina! Podczas prezentacji artystycznej można było nie tylko posłuchać, ale też zaśpiewać! A niektóre piosenki nawet dwa razy pod rząd. Zgadnijcie, co to za piosenka??? (podpowiedź: związana z dzikim ptactwem) Nie będziemy Państwa długo męczyć – chodzi o “Sokoły”.

Te emocje nie miałyby miejsca, gdyby nie wsparcie finansowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, za co z całego serca dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content