Zakończyła się tegoroczna edycja treningów z samoobrony

Zakończyła się tegoroczna edycja treningów z samoobrony

W czwartek, 26 października 2023 r. zakończyła się tegoroczna edycja treningów z samoobrony, w ramach których podczas dwóch miesięcy prowadzonych 2 razy w tygodniu zajęć przeszkolono ponad 60 uczestników.

Samoobrona to nie tylko umiejętność fizycznej obrony przed atakami, ale także pewność siebie, świadomość i zdolność radzenia sobie w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach. To nieocenione umiejętności, zwłaszcza dla osób zagrożonych przemocą. Wiedza z tego zakresu przekazywana była podczas treningów z samoobrony realizowanych w ramach zadania publicznego Mazowiecka Akcja Edukacyjno-profilaktyczna „Bezpieczny Dom”.

Instruktorzy przekazywali kursantom podstawowe techniki samoobrony, które mogą pomóc w sytuacjach zagrożenia. Ćwiczenia obejmowały m.in. unikanie ciosów, obezwładnianie napastników i ucieczkę z potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Podczas treningów dużą uwagę skupiono także na budowaniu pewności siebie uczestników. Wzmacniano ich przekonanie, że są w stanie się bronić i działać w sytuacjach stresowych. Podczas zajęć uczestnicy przekonali się także, jak ważna jest świadomość sytuacji i rozpoznawanie potencjalnych zagrożeń zanim staną się one problemem, a także ile można zdziałać za pomocą skutecznej komunikacji, która może pomóc uniknąć potencjalnych konfliktów. Uczestnicy ćwiczyli techniki negocjacji i deeskalacji sytuacji.

Celem tego działania było nie tylko nauczanie samoobrony, ale także pomoc w budowaniu silnych i pewnych siebie jednostek, które mogą skutecznie bronić się przed przemocą.

Zajęcia prowadził Jan Dobrzyjałowski – legenda polskiej Policji. Były funkcjonariusz i szkoleniowiec CBA. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Wykładowca Zakładu Taktyki i Technik Interwencji w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Pełnił rolę metodyka w Centralnym Ośrodku Metodyki Szkolenia Komendy Głównej Policji. Jan Dobrzyjałowski jest autorem wielu artykułów i publikacji oraz materiałów dydaktycznych z zakresu samoobrony, środków przymusu bezpośredniego, taktyki i technik interwencji, szkolenia strzeleckiego oraz psychologicznych aspektów przeciwdziałania agresji. Instruktor: Judo, Jujitsu, Boksu, Taktyki i Technik Interwencji oraz Strzelania Policyjnego i Sportowego, który konfrontował swoje umiejętności w warunkach współzawodnictwa sportowego.

W przyszłym roku Instytut BiRM będzie kontynuował realizację treningów, aby jeszcze więcej osób mogło zyskać te ważne umiejętności. Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do treningów lub chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, prosimy o kontakt (instytut@birm.waw.pl). Każda osoba, która zdobywa umiejętności samoobrony, przyczynia się do budowy bezpieczniejszej społeczności.

Pamiętajmy, że samoobrona to nie tylko ochrona ciała, ale także ochrona godności i praw każdego człowieka. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i determinację. Razem możemy uczynić świat bezpieczniejszym miejscem!

#Mazowszepomaga #MCPSpomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #MCPS #porozumieniedlatrzezwosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content