Zjawiska kwarantannowe

Zjawiska kwarantannowe

Psychologowie twierdzą, że podczas całodobowego aresztu domowego zaaplikowanego bez nakazu sądowego lub mówiąc prościej: kwarantanny, liczba rozwodów i przypadków przemocy w rodzinie wzrosła. I tak jest na całym świecie – u nas przecież Panda Miya, nie zapomnij.

Ale Ukraina, jak zawsze, wyprzedza całą planetę. Lokalne ciotki wyraźnie przegrzały się w letnim, czterdziestostopniowym upale.

Była burmistrz niewielkiej mieściny na granicy z Polską ogłosiła, że ​​startuje na burmistrza Kijowa. To miasto z populacją co najmniej 5 milionów ludzi i ruchem drogowym na poziomie Mexico City. Ale ona jest głęboko przekonana, że ​​jeśli wiesz, jak zarządzać wioską, to rządzenie megalopolisem jest już tylko kwestią skali. I wcale nie będzie zaskakujące, jeśli ją wybiorą. Mieszkańcy Kijowa mieszkający na lewym brzegu Dniepru tracą 2 miesiące w roku na przeprawach na prawy brzeg rzeki. Zwykłe przejście z sypialni miasta do roboczego gabinetu. Nic więc dziwnego, że populacja ma PTSD: normalną reakcję na nietypowe warunki życia we własnym mieście. Z powodu wycieku gazu, w Kijowie eksploduje dom, oznacza to, że wychodząc z domu, osoba musi zabrać ze sobą wszystkie kosztowności i dokumenty. W końcu nie ma gwarancji, że wieczorem będzie miała gdzie wrócić. W pobliżu domów nie ma parkingów, a samochód nie mieści się na balkonie. Rury pękają, asfalt się rozpada i w niebo uderzają gejzery gorącej wody wysokie na kilka metrów. A to tylko niewielka część problemów miasta Kijowa. Życzymy powodzenia, matce – opiekunce z wioski, w wyborach na burmistrza. Może chociaż ona załata te dziury w drogach i w budżecie miasta?

Druga Madame w ubiegłym roku została zwolniona w atmosferze skandalu ze stanowiska wiceministra infrastruktury ds. Integracji europejskiej. Minął rok i ta dama w stroju kąpielowym, z wylewającymi się z niego piersiami w formie nadętych implantów, nagrała wideo – orędzie do narodu, że tworzy siłę polityczną i będzie walczyć z męskimi prostytutkami. Na tle faktu, że ona sama popadała w skandale seksualne, niektórzy jej bliscy znajomi, na wysokich stanowiskach rządowych, mogą się zaniepokoić. Sądząc z sytuacji, ma ona sporo światu o nich do powiedzenia. Ale nie jesteśmy przecież jakimś Dzikim Zachodem. U nas każdy skandal to PR. Clinton po historii z Lewinsky, w naszych warunkach, zwiększyłby sobie poparcie. Jest więc możliwe, że niektórzy mężowie stanu zyskają jeszcze większy autorytet wśród ludności po ujawnieniu szczegółów. Oszukiwanie małżonka, ojczyzny, współpracowników, wyborców – to wszystko jest normą dla ukraińskiej elity politycznej. I fakt, że orędzie wygłosiła prawie naga ciocia: to tylko podsyca zainteresowanie tłumu. Jest o czym pogadać i jest coś do zobaczenia. A ubrana polityka już się przejadła.

Madame nr 3 to przypadek nawrotu choroby. Kolejny apel wideo do Gwaranta Konstytucji, opowiadający o jego aktorskiej przeszłości i jego niezdolności do zarządzania państwem wystosowany przy użyciu wulgaryzmów. Niektórzy eksperci twierdzą, że dama jest pijana i nie trzeba na nią zwracać uwagi. Ktoś przypisuje fakt, że była „bohaterką narodową” na froncie, walczyła o niepodległość na rewolucji „Godności”, a obecny Gwarant zniweczył „Godność”, zrezygnował z interesów narodowych i nie przywrócił pokoju w Donbasie. Występuje istotny rozdźwięk w społeczeństwie co do tego, jak ten pokój powinien zostać ustanowiony: czy przez całkowite zwycięstwo nad najeźdźcami, czy poprzez kontynuację niekończącego się i bezużytecznego „formatu normandzkiego”. Ponownie nie zapominamy, że dama jest zwolenniczką byłego Gwaranta Konstytucji – Poroszenki, który jest teraz „wleczony” przed sądy, a wybitni przedstawiciele zachodnich demokracji wzywają Ukrainę do zaprzestania prześladowań politycznych Piątego Prezydenta. Ale oni, w przeciwieństwie do nerwowej damy, przynajmniej nie przeklinają przed kamerą.

A na tle tego zbiorowego kobiecego szaleństwa, w kilku regionach, radykalne elementy już brutalnie pobiły i wysłały przedstawicieli Partii Szarija, na oddział intensywnej terapii. Niektórzy eksperci nazywają tę partię stworzonym na zamówienie, wirtualnym, politycznym mizantropijnym projektem. Sam przywódca siedzi za granicą – nie można się do niego dobrać. Zwykli członkowie dostają za niego po głowie. I te wydarzenia są powodem kolejnego apelu wideo, krzyczącego, że na Ukrainie radykałowie są całkowicie rozpasani. Państwo jest bezsilne – głosujcie na nas.

I na koniec wisienka na torcie – oświadczenie premiera Ukrainy, że ukraińska kwarantanna powinna trwać 1,5 roku. Na świecie, najwyraźniej, destrukcja przedsiębiorstw stanowi problem dla gospodarki, ale dla ukraińskiego systemu rządów jest to po prostu kuracja przepisana przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content