Napisz do nas, aby poznać szczegóły szkolenia

Jak zrobić biznes w Chinach? Szansa na biznes innych państw z Chinami.

36h

Nabycie   wiedzy i umiejętności pozwalających na analizę, syntezę i wyciąganie wniosków  z relacji  Chin z innymi krajami świata, w tym z mocarstwami oraz z  Europą i Azją   w zakresie polityki i gospodarki. Posiadanie wiedzy, umiejętności i kompetencji do wypracowania własnych sądów i rekomendacji dla podmiotów politycznych i gospodarczych w zakresie zrobienia biznesu w Chinach oraz z udziałem Chin i innych państw. 

Zagadnienia Szkoleniowe

 1. Chiny na tle świata: polityka, gospodarka, społeczeństwo:  Pozycja gospodarcza Chin na świecie i w regionie. Koncepcja wielkiego projektu narodowego Nowego Jedwabnego Szlaku i jej ewolucja. Nowa rola Chin w zarządzaniu globalnym. Chińskie społeczeństwo – czas zmian. O najliczniejszej w świecie klasie średniej. Aparat partyjny, administracja centralna i regionalna , przedsiębiorstwa – wielopłaszczyznowość współpracy czyli jak nie zginąć w labiryncie. Nowe sektory gospodarki Chin. Czy Europa jest gotowa na więcej Chin? Czy Europa ma się obawiać chińskiego rewizjonizmu? Czego Europą może oczekiwać po współpracy z Chinami?
 2. Ogólne zasady robienia biznesu z Chińczykami.
 3. Chiny oraz Europa Środkowo-Wschodnia i Polska: Platforma 17+1. Jej rola w odkrywaniu Europy przez chińskich polityków i chiński biznes. Rola Europy Środkowo-Wschodniej w chińskiej strategii i ekspansji gospodarczej. Zróżnicowanie w stosunkach z poszczególnymi krajami regionu. Czy Chiny stanowią szansę dla polskich przedsiębiorców? Polska-Chiny – pułapki i dysproporcje. Jak zabiegać o chińskie inwestycje.  Polska infrastruktura – jaka rola dla Chin po 2020 roku?  Stosunek Polski do Chin – mieszane sygnały z Warszawy. Jak nakarmić Chiny. Polska żywność w Chinach? Chińskie instytucje i przedsiębiorcy w Polsce i współpraca z nimi.  Czy warto sięgać po chińskie pieniądze – chińskie banki i fundusze?
 4. Praktyka negocjacji z Chińczykami: Jak przygotować się do wizyty w Chinach i spotkań z chińskimi partnerami (różnice kulturowe – mit czy rzeczywistość)? Kompetencje niezbędne do nawiązania współpracy i prowadzenia rozmów z Chińczykami – przygotowanie negocjacji, zespół negocjacyjny, przywództwo, czas, ustalanie warunków.
 5. Chiński biznes relacyjny – pułapki oczekiwań, niekonsekwencji, zarządzania czasem. Dynamika azjatyckich negocjacji i praktyka negocjacyjna.
 6. Kazachstan i inne kraje Azji Centralnej- stan aktualnej współpracy z Chinami i szansa na biznes w przyszłości
 7. Relacje gospodarcze Pakistanu, Sri Lanki, Malezji z Chinami. Czy Chiny są szansą gospodarczą dla tych państw?
 8. Relacje gospodarcze Chin z państwami Unii Europejskiej. Czy Chiny są szansą gospodarczą dla Niemiec, Francji, Włoch, Czech, Polski?
 9. Nowy Jedwabny Szlak i szanse państw usytuowanych na jego drodze na korzystną współpracę gospodarczą z Chinami.

Prowadzący:


Szczegóły

 • Czas trwania:

  46h

 • Lokalizacja:

  Warszawa

Zapraszamy do zapisów

instytut@birm.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content