36h
Nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na analizę, syntezę i wyciąganie wniosków z relacji Chin z innymi krajami świata, w tym z mocarstwami oraz z Europą i Azją w zakresie polityki i gospodarki. Posiadanie wiedzy, umiejętności i kompetencji do wypracowania własnych sądów i rekomendacji dla podmiotów politycznych i gospodarczych w zakresie zrobienia biznesu w Chinach oraz z udziałem Chin i innych państw.
Zagadnienia Szkoleniowe
- Chiny na tle świata: polityka, gospodarka, społeczeństwo: Pozycja gospodarcza Chin na świecie i w regionie. Koncepcja wielkiego projektu narodowego Nowego Jedwabnego Szlaku i jej ewolucja. Nowa rola Chin w zarządzaniu globalnym. Chińskie społeczeństwo – czas zmian. O najliczniejszej w świecie klasie średniej. Aparat partyjny, administracja centralna i regionalna , przedsiębiorstwa – wielopłaszczyznowość współpracy czyli jak nie zginąć w labiryncie. Nowe sektory gospodarki Chin. Czy Europa jest gotowa na więcej Chin? Czy Europa ma się obawiać chińskiego rewizjonizmu? Czego Europą może oczekiwać po współpracy z Chinami?
- Ogólne zasady robienia biznesu z Chińczykami.
- Chiny oraz Europa Środkowo-Wschodnia i Polska: Platforma 17+1. Jej rola w odkrywaniu Europy przez chińskich polityków i chiński biznes. Rola Europy Środkowo-Wschodniej w chińskiej strategii i ekspansji gospodarczej. Zróżnicowanie w stosunkach z poszczególnymi krajami regionu. Czy Chiny stanowią szansę dla polskich przedsiębiorców? Polska-Chiny – pułapki i dysproporcje. Jak zabiegać o chińskie inwestycje. Polska infrastruktura – jaka rola dla Chin po 2020 roku? Stosunek Polski do Chin – mieszane sygnały z Warszawy. Jak nakarmić Chiny. Polska żywność w Chinach? Chińskie instytucje i przedsiębiorcy w Polsce i współpraca z nimi. Czy warto sięgać po chińskie pieniądze – chińskie banki i fundusze?
- Praktyka negocjacji z Chińczykami: Jak przygotować się do wizyty w Chinach i spotkań z chińskimi partnerami (różnice kulturowe – mit czy rzeczywistość)? Kompetencje niezbędne do nawiązania współpracy i prowadzenia rozmów z Chińczykami – przygotowanie negocjacji, zespół negocjacyjny, przywództwo, czas, ustalanie warunków.
- Chiński biznes relacyjny – pułapki oczekiwań, niekonsekwencji, zarządzania czasem. Dynamika azjatyckich negocjacji i praktyka negocjacyjna.
- Kazachstan i inne kraje Azji Centralnej- stan aktualnej współpracy z Chinami i szansa na biznes w przyszłości
- Relacje gospodarcze Pakistanu, Sri Lanki, Malezji z Chinami. Czy Chiny są szansą gospodarczą dla tych państw?
- Relacje gospodarcze Chin z państwami Unii Europejskiej. Czy Chiny są szansą gospodarczą dla Niemiec, Francji, Włoch, Czech, Polski?
- Nowy Jedwabny Szlak i szanse państw usytuowanych na jego drodze na korzystną współpracę gospodarczą z Chinami.
Dodaj komentarz