Napisz do nas, aby poznać szczegóły szkolenia

Ochrona specjalna. Zasady przejazdu pojazdem LIMO /solo/.

1 dzień szkoleniowy (10 godzin zajęć)

Cele:

1. Przekazanie kierowcom przewożącym VIP-ów nie znanych powszechnie informacji o zasadach przewozu osób chronionych (VIP).
2. Przekazanie szkolonym kierowcom informacji o zasadach kierowania pojazdami przewożącymi VIP-a oraz zadania kierowcy i pozostałych osób z zespołu ochrony.
3. Wyrobienie u szkolonych kierowców właściwych nawyków w trakcie przewozu osób chronionych, wiedzy na temat doboru pojazdów do przewozu VIPa oraz zasad obowiązujących w trakcie ich transportu.
4. Studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń.

CZYNNOŚCI REALIZOWANE W RAMACH SZKOLENIA:
• Szkolenie teoretyczne w wymiarze 3 godzin
• Szkolenie praktyczne w wymiarze 7 godzin

Treść szkolenia

L.p.

Zagadnienia szkoleniowe.

1

Zadania kierowcy i pozostałych osób zespołu ochronnego w trakcie przewozu VIP-a.

2

Zasady obserwacji obowiązujące podczas transportu VIP-a.

3

Reagowanie kierowcy i pozostałych członków zespołu ochronnego po zaistnieniu sytuacji zagrożenia . 

Forma:

wykład, ćwiczenia, studium przypadku

Czynności w ramach szkolenia obejmują:

  1. Szkolony posiada podstawową wiedzę o zasadach transportu  VIP-a.
  2. Szkolony kierowca posiada umiejętności związane z zasadami przewozu osób chronionych, zna zasady współpracy z pozostałymi członkami zespołu ochrony, potrafi reagować po zaistnieniu sytuacji zagrożenia dla osoby chronionej.
  3. Wykład z elementami objaśniania podawanych treści, z zastosowaniem prezentacji multimedialnej, wsparty licznymi dostępnymi przykładami z wykorzystaniem multimediów, z elementami zagadnień problemowych, dyskusji, wspólnej analizy, rozwiązywanie problemów pod nadzorem wykładowcy.
  4. Analiza przypadku mająca na celu zwiększenie aktywności szkolonych oraz stosowania weryfikacji pozyskanej wiedzy w praktyce.
  5. Ćwiczenia praktyczne.

Prowadzący:

oficer Żandarmerii Wojskowej, szef pionu prewencji nadzorujący szkolenie, planowanie i realizację zadań przez jednostki specjalne Żandarmerii Wojskowej w kraju i poza jego granicami. Odpowiedzialny za zabezpieczenie prewencyjne i ochronne przedsięwzięć międzynarodowych organizowanych przez ministra ON oraz w ramach współdziałania przez ministra SWiA

płk. rez. Marek Baranowski

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor jazdy ofensywnej wszystkimi pojazdami stosowanymi w ochronie specjalnej. Kierowca-ochroniarz ministra, żołnierz zespołu ochrony bezpośredniej ministrów w kraju i poza jego granicami w tym, w rejonie konfliktów wojennych PKW Irak i Afganistan. Uczestnik misji w Iraku, Afganistanie oraz misji ONZ w Gruzji.

st. chor. szt. rez. Jacek Kwiatkowski

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor ochrony osobistej, walki wręcz i strzelania ochronnego, dowódca zespołów ochronnych na terenie RP.

st. chor. szt. rez. „DZIKU”

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor jazdy defensywnej wszystkimi pojazdami stosowanymi w ochronie specjalnej, kierowca-ochroniarz ministra. Żołnierz zespołu ochrony bezpośredniej ministra w kraju oraz grupy przygotowawczej miejsc czasowego pobytu.

st. chor. rez. „ŚCIEBUR”

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor ochrony osobistej i walki wręcz, żołnierz zespołu ochrony grupy przygotowawczej miejsc czasowego pobytu osób ochranianych. Uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. 

st. chor. rez. „BARY”

Szczegóły

  • Lokalizacja:

    Warszawa

Zapraszamy do zapisów

instytut@birm.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.