Napisz do nas, aby poznać szczegóły szkolenia

Ochrona specjalna . Zasady przewozu VIP-a pojazdami LIMO + ochronnym.

1-2 dni szkoleniowe

Cele:

1. Przekazanie kierowcom przewożącym VIP-ów nie znanych powszechnie informacji o zasadach przewozu osób chronionych (VIP).
2. Przekazanie szkolonym kierowcom informacji o zasadach kierowania pojazdami przewożącymi VIP-a (LIMO + drugi pojazd ochrony) oraz zadaniach kierowców i pozostałych osób z zespołu ochrony.
3. Wyrobienie u szkolonych kierowców właściwych nawyków w trakcie przewozu osób chronionych dwoma pojazdami (LIMO + drugi pojazd ochrony), wiedzy na temat doboru pojazdów do przewozu VIPa oraz zasad obowiązujących w trakcie ich transportu.
4. Studium przypadku na podstawie wcześniej przygotowanych założeń

Szkolenie przeznaczone dla szefów i pracowników podmiotów, przedsiębiorstw, szkół lub instytucji w których mamy do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych.

Treść szkolenia

L.p.

Zagadnienia szkoleniowe.

1

Zadania kierowców (LIMO, ochrony) i pozostałych osób zespołu ochronnego w trakcie przewozu VIP-a.

2

Zasady i sposoby przemieszczania się obu pojazdów w trakcie transportu VIP-a.

3

Zasady rozmieszczania osób z zespołu ochrony w obu pojazdach.

4

Reagowanie kierowców i pozostałych członków zespołu ochronnego po zaistnieniu sytuacji zagrożenia. 

Forma:

wykład, ćwiczenia, studium przypadku 

CZYNNOŚCI REALIZOWANE W RAMACH SZKOLENIA:

  • Szkolenie teoretyczne w wymiarze 3/6 godzin
  • Szkolenie praktyczne w wymiarze 7/14 godzin

Czynności w ramach szkolenia obejmują:

1. Szkolony posiada podstawową wiedzę o zasadach transportu VIP-ów dwoma pojazdami.

2. Szkoleni kierowcy posiadają umiejętności związane z zasadami przewozu osób chronionych, znają zasady współpracy między kierowcami pojazdów i z pozostałymi członkami zespołu ochrony, potrafią reagować po zaistnieniu sytuacji zagrożenia dla osoby chronionej.

3. Wykład z elementami objaśniania podawanych treści, z zastosowaniem prezentacji multimedialnej, wsparty licznymi dostępnymi przykładami z wykorzystaniem multimediów, z elementami zagadnień problemowych, dyskusji, wspólnej analizy, rozwiązywanie problemów pod nadzorem wykładowcy. 

4.     Analiza przypadku mająca na celu zwiększenie aktywności szkolonych oraz stosowania weryfikacji pozyskanej wiedzy w praktyce. 

5.     Ćwiczenia praktyczne.

Prowadzący:

oficer Żandarmerii Wojskowej, szef pionu prewencji nadzorujący szkolenie, planowanie i realizację zadań przez jednostki specjalne Żandarmerii Wojskowej w kraju i poza jego granicami. Odpowiedzialny za zabezpieczenie prewencyjne i ochronne przedsięwzięć międzynarodowych organizowanych przez ministra ON oraz w ramach współdziałania przez ministra SWiA

płk. rez. Marek Baranowski

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor jazdy ofensywnej wszystkimi pojazdami stosowanymi w ochronie specjalnej. Kierowca-ochroniarz ministra, żołnierz zespołu ochrony bezpośredniej ministrów w kraju i poza jego granicami w tym, w rejonie konfliktów wojennych PKW Irak i Afganistan. Uczestnik misji w Iraku, Afganistanie oraz misji ONZ w Gruzji.

st. chor. szt. rez. Jacek Kwiatkowski

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor ochrony osobistej, walki wręcz i strzelania ochronnego, dowódca zespołów ochronnych na terenie RP.

st. chor. szt. rez. „DZIKU”

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor jazdy defensywnej wszystkimi pojazdami stosowanymi w ochronie specjalnej, kierowca-ochroniarz ministra. Żołnierz zespołu ochrony bezpośredniej ministra w kraju oraz grupy przygotowawczej miejsc czasowego pobytu.

st. chor. rez. „ŚCIEBUR”

Chorąży Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, instruktor ochrony osobistej i walki wręcz, żołnierz zespołu ochrony grupy przygotowawczej miejsc czasowego pobytu osób ochranianych. Uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. 

st. chor. rez. „BARY”

Szczegóły

  • Lokalizacja:

    Warszawa

Zapraszamy do zapisów

instytut@birm.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.