Warsztaty z bezpieczeństwa w mieście

Warsztaty z bezpieczeństwa w mieście

Zakończyliśmy realizację warsztatów dla muzułmanek i muzułmanów z bezpieczeństwa w mieście, które organizowane były przez Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego w ramach projektu Empathy.

Ostatnia edycja warsztatów odbyła się 25 listopada 2023 r. w Pałacu w Jabłonnie pod Warszawą. Zajęcia prowadził inspektor Policji w stanie spocz. dr Rafał Batkowski, który w okresie służby pełnił m.in. funkcje: Naczelnika Zarządu Operacji Antyterrorystycznych w Komendzie Głównej Policji (KGP), Zastępcy Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, Szefa Krajowego Biura Interpolu i Członka Zarządu Europolu. Inspektor Batkowski jest także wykładowcą akademickim, autorem wielu publikacji z dziedziny bezpieczeństwa publicznego m.in. w odniesieniu do przeciwdziałania poważnym zagrożeniom, w tym terroryzmowi oraz lokalnego wymiaru bezpieczeństwa i współpracy Policji ze społeczeństwem.

Przedsięwzięcie podzielone zostało na dwie części: teoretyczną i ćwiczeniową. W części praktycznej poza elementami ćwiczeniowymi „Empathy”, prowadzący skorzystał z materiałów przygotowanych na potrzeby unijnego projektu ProspereS, którego celem jest podniesienie poziomu ochrony miejsc kultu przy zachowaniu równowagi pomiędzy środkami bezpieczeństwa a zachowaniem otwartego charakteru obiektów sakralnych. 

Uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Warszawy, Jabłonny oraz Krakowa. Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe przygotowane przez prowadzącego z logotypami, które spełniały obowiązek informacyjny związany z projektem. Szkolenie zakończyło się wypełnieniem przez uczestników ankiety ewaluacyjnej. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Po intensywnym dniu szkoleniowym odbyło się również spotkanie przy wspólnym posiłku, gdzie w wyjątkowej atmosferze pałacowej restauracji uczestnicy mieli także okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości.

Łącznie podczas 4 cykli warsztatowych w przedsięwzięciu udział wzięło 80 osób. Uczestnicy, osoby w różnym wieku: od licealistów po osoby w wieku emerytalnym, przyjechali na warsztaty z całej Polski. Wśród nich były osoby m.in. z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Rybnika, Lublina, Legionowa, Białegostoku, Bydgoszczy oraz Krakowa.

Informacja na temat poprzednich edycji warsztatów dostępna jest pod linkiem: https://instytutbirm.pl/realizujemy-warsztaty-z-bezpieczenstwa-w-miescie/

Zadanie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską – Dyrekcję Generalną ds. Sprawiedliwości i Konsumentów.

Oficjalna strona projektu: Empathy Project – Rozpocznijmy dyskusję o Islamie i Muzułmanach w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content