Realizujemy warsztaty z bezpieczeństwa w mieście!

Realizujemy warsztaty z bezpieczeństwa w mieście!

Za nami już 3 z 4 cykli warsztatowych dla muzułmanek i muzułmanów z aktywnego obywatelstwa i bezpieczeństwa w mieście, zrealizowane w ramach projektu Empathy przez Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego. Warsztaty odbyły się w dniach 29-30 września 2023 r.

Dzięki nawiązaniu współpracy Instytutu BiRM z prezesem Muzułmańskiej Fundacji Pomocy dr. Jabbarem KOUBAISY warsztaty odbyły pod koniec września br. w Centrum Kultury i Dialogu „Doha” w Katowicach. Do tej pory w przedsięwzięciu udział wzięło 60 osób. Uczestnicy, osoby w różnym wieku: od licealistów po osoby w wieku emerytalnym, przyjechali na warsztaty z całej Polski i są liderami środowisk muzułmańskich w swoich miejscowościach. Wśród nich były osoby m.in. z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Rybnika, Lublina, Białegostoku oraz Bydgoszczy.

Warsztaty obejmujące część teoretyczną i praktyczną w formie ćwiczeń zostały przeprowadzone w dwóch blokach tematycznych uwzględniających zagadnienia „Poszanowanie praw człowieka” i „Aktywne obywatelstwo” w pierwszym bloku oraz „Bezpieczeństwo regionalne i lokalne” i „Bezpieczeństwo fizyczne i personalne” w drugim bloku.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską – Dyrekcję Generalną ds. Sprawiedliwości i Konsumentów.

Oficjalna strona projektu: Empathy Project – Rozpocznijmy dyskusję o Islamie i Muzułmanach w Polsce

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content