Napisz do nas, aby poznać szczegóły szkolenia

Postępowanie na wypadek zaistnienia zagrożeń kryminalnych lub terrorystycznych w placówce edukacyjnej – ćwiczenia praktyczne.

Instruktaż: 2-3 godziny, ćwiczenie praktyczne: 6-7 godzin

Cele:

Weryfikacja procedur związanych z bezpieczeństwem w placówce edukacyjnej.

Praktyczne ćwiczenia uczniów i pracowników szkoły związane z reakcją na zagrożenia kryminalne lub terrorystyczne.

Sprawdzenie reakcji uczniów i pracowników szkoły po ogłoszeniu sygnałów AZYL i EWAKUACJA w różnych okolicznościach

Treść szkolenia

  1. Sprawdzenie procedur obowiązujących w placówce edukacyjnej oraz przygotowania
   osób bezpośrednio zaangażowanych w ewakuację szkoły.
  2. Atak na szkołę uzbrojonego napastnika w trakcie zajęć dydaktycznych – aktywny strzelec. Ćwiczenie postępowania po ogłoszeniu sygnału AZYL.

  3. Ewakuacja uczniów i pracowników szkoły w trakcie zajęć dydaktycznych w związku z zagrożeniem pożarowym, chemicznym lub wybuchem do zasadniczego miejsca ewakuacji.
  4. Wejście do placówki edukacyjnej uzbrojonego przestępcy w trakcie przerwy.
  5. Ewakuacja uczniów po ogłoszeniu sygnału EWAKUACJA w trakcie przerwy do alternatywnego miejsca ewakuacji.
  6. Atak uzbrojonych sprawców na placówkę edukacyjną w trakcie zajęć dydaktycznych
   (sytuacja zakładnicza).
  7. Omówienie ćwiczeń ze stanem osobowym placówki edukacyjne.

Forma:

Instruktaż, szkolenie praktyczne.

Prowadzący:

oficer Żandarmerii Wojskowej, szef pionu prewencji i dochodzeniowo – śledczego nadzorujący szkolenie, planowanie i realizację zadań przez jednostki Żandarmerii Wojskowej, w tym jednostki specjalne, w kraju
 i poza jego granicami. Odpowiedzialny za zabezpieczenie prewencyjne i ochronne przedsięwzięć międzynarodowych organizowanych przez ministra ON oraz w ramach współdziałania przez ministra SWiA. Kierujący realizacją czynności procesowych, kryminalistycznych i operacyjno – rozpoznawczych na miejscu katastrof o wielkich rozmiarach.
Uczestnik projektu  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna szkoła – bezpieczna przyszłość” w charakterze trenera wykładowcy. Wykładowca wyższej uczelni przedmiotów z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, w tym kryminologii
i kryminalistyki.

płk rez. mgr inż. Marek Baranowski

absolwent WSOWP w       Poznaniu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w   Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych w zakresie: ochrony ludności i zarządzania kryzysowego, BHP, ochrony danych osobowych, administracji samorządowej i cyberbezpieczeństwo, auditor systemów      zarzadzania bezpieczeństwem informacji. Pełnił służbę w organach porządku publicznego i wojskowych służbach specjalnych. Był odpowiedzialny za bezpieczeństwo polskich placówek dyplomatycznych. Prowadził szkolenia dla kadry Ataszatów Obrony RP i ich rodzin w zakresie funkcjonowania w krajach przyjmujących w tym w niesprzyjających Polsce.  

      Uczestnik projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna szkoła   – bezpieczna przyszłość” w charakterze trenera wykładowcy.

Prowadzi działalność gospodarczą w ramach której realizuje audyty i szkolenia w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa m.in. w urzędach, firmach, bankach, placówkach oświatowych oraz wykłady w wyższej uczelni na kierunkach: „Edukacja dla bezpieczeństwa z kursem pierwszej pomocy” i „Kadry i prawo pracy – RODO”.

płk rez. mgr inż. Dariusz Kilian

Szczegóły

 • Lokalizacja:

  Warszawa

Zapraszamy do zapisów

instytut@birm.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.