Napisz do nas, aby poznać szczegóły szkolenia

Zagrożenia dla współczesnej placówki edukacyjnej. Procedury postępowania na wypadek zaistnienia zagrożeń kryminalnych i terrorystycznych.

3h

Zwrócenie uwagi oraz wyczulenie pracowników szkoły na zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne, które mogą dotyczyć uczniów i pracowników szkoły. Przypomnienie aktów prawnych zobowiązujących pracowników szkoły w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w placówkach edukacyjnych. Praktyczne wypracowanie procedur przez uczestników szkolenia po zaistnienia zagrożeń zewnętrznych/wewnętrznych w placówce edukacyjnej, studium przypadku.

Zagadnienia Szkoleniowe

 1. Omówienie rekomendacji dla szkoły opracowanych na podstawie wcześniejszego audytu stanu jej bezpieczeństwa.

 2. Obowiązki nauczycieli i pracowników szkoły wynikające z obowiązujących aktów prawnych w zakresie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

 3. Omówienie zidentyfikowanych zagrożeń dla uczniów i nauczycieli we współczesnej placówce edukacyjnej. Studium przypadków z polskich szkół – wnioski i rekomendacje.

 4. Współczesny terroryzm na świecie i w Polsce – mity i rzeczywistość.

 5. Propozycja wprowadzenia w szkole Systemu wczesnego rozpoznania zagrożeń.

 6. Ćwiczenie praktyczne po analizie filmu: Atak terrorystyczny na szkołę –procedur przez uczestników szkolenia (pod kierownictwem trenerów) na nw. zagrożenia: Groźba zamachu terrorystycznego (zakładnicy). Podłożenie ładunku wybuchowego. Zagrożenie niebezpiecznymi środkami chemicznymi/biologicznymi. Wtargnięcie napastnika z bronią (aktywny strzelec).

Prowadzący:


Szczegóły

 • Czas trwania:

  3h

 • Lokalizacja:

  Warszawa

Zapraszamy do zapisów

instytut@birm.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Skip to content